22 marca 2024

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Wiosna to czas, kiedy

wszystko budzi się do życia,

świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

Uczniowie klas I-III pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby ten dzień był wyjątkowy. Wszyscy uczniowie jak i nauczyciele tego wyjątkowego dnia ubrani przyszli do szkoły w kolorze zielonym, przypominającym nadejście pierwszego „Dnia Wiosny”. Do wszystkich klas Pani Wiosna przysłała specjalną przesyłkę, w której umieściła list z przeznaczonymi na ten dzień zadaniami.

Dzieci w swoich klasach zasadziły rzeżuchę, a także zaprojektowały piękną suknię Pani Wiosny. W grupach rozwiązywały wiosenne łamigłówki, a na koniec wykonały wiosenne ćwiczenia, bo przecież ruch to zdrowie.

Wszyscy miło spędzili ten dzień i świetnie się bawili!

Urszula Malinowska

Magdalena Filipek